8. Schůzka - 20.11.2015

 

Schůzku jsme zahájili společným nástupem obou družin, na kterém zazněly oba pokřiky. Dery, který se schůzky také účastnil, začal vybírat peníze za registraci. Na část programu se družinky rozdělily. Bizoni s Michelangelem hráli mimo jiné hru na schovávání předmětů, Pumy s Tomem a Mikelangelem zase např. poslepu zkoušeli poznávat chutě různých ingrediencí. Mezitím si jednotlivé členy obou družinek volal Rafan, který byl taktéž mimořádně na schůzce, aby si vyzkoušeli, jaké to je, zatančit si na taneční podložce. Všem se toto skotačení líbilo. Na závěr schůzky jsme si všichni společně zahráli hru, kdy se háže hrací kostkou a jakmile někomu padne jednička, musí se urychleně vydat na druhý konec sálu, kde si musí obléct bundu a sníst Skittlesku, aniž by někdo jiný zase hodil jedničku. U této hry jsme se hodně nasmáli ;). Po skončení hry už jen proběhl záverečný nástup a šlo se domů.

Více fotek naleznete v Galerii.

7. Schůzka - 13. 11. 2015

Bylo pozdní páteční odpoledne třináctého dne v měsíci listopadu, poslední pracovní den v týdnu. ....Ale nám to vůbec nevadilo a jako vždy jsme se všichni plni očekávání sešli na schůzce v 15:30 hodin v Orlovně. Dnes si rádcové družin připravily ro svoje družiny programi úplně sami, a tak se hned po společném úvodu a nástupu, kde jsme si zakřičeli naše pokřiky, šlo na již zmiňované programy, kde se naplno projevilo zaměření rádců. Někteří spíše akčnější hry, jiní zase sázeli na starou, ale osvědčenou hru se zaměřením na rychlost a reakce. Poté jsme si ještě zhodnotili oddílovou akci, která se všem líbila (prý i těm, kteří tam nebyli, neboť zvedali při hlasování ruce). Každopádně na konci se hráli společné hry, které měli rozhodnout, která družina dnes vyhraje. ovšem náhoda tomu chtěla, že dnes nevyhrál nikdo, proto jsme museli odměnit všechny.

Dsc_0834 Dsc_0835

Oddílová akce - Strážci hor ve dnech 6. - 7. 11. 2015

Sam_5915 Po měsíci se oddíl vlčat znovu sešel na další odílové akci, kterou tentokrát zaštiťoval Rafan, který se po dlouhé době aktivně zapojil do oddílové činnosti. Ještě štěstí, že akci zaštiťoval on, protože Šikula, který se měl akce taktéž zúčastnit, měl v ten den za sebou bolestivý zubní zákrok - trhaly mu osmičky, a protože měl pusu jak balón a bolesti nepolevovaly, navštívil nás jen na záčatku. Rafanovi asistoval ještě Michellangelo, Magic a Dery.

Během oddílovky jsme byli rozděleni na dva týmy - Pumy a Bizoni. Družinky mezi sebou soupeřili o to, kdo se stane pomyslným strážcem (vládcem) hor. Celkem jsme soutěžili o 8 českých pohoří, o kterých jsme se dozvídali, kdo, že to vlastně ve zdejších horách vládne. Notoricky známý všem byl krkonošský Krakonoš nebo možná ještě Praděd z Jeseníků, ale takového Nikla z Českého lesu, Fabiána z Brd, Pelíška z Českého ráje, Rampušáka a Kačenku z Orlických hor, Hejmona z Novohradských hor, Radegasta z Beskyd a nebo tajemného Muha z Jizerských hor neznal snad nikdo.

V pátek večer jsme si také pověděli něco o zdejších strážcích hor, kteří pomocí ohně předávali zprávy o blížících se nepřátelích z jednoho kopce na další, až zpráva nakonec dorazila např. na brumovský hrad, čímž se obyvatelé podhradí mohli včas ukrýt před nepřáteli za hradby brumovského hradu. Vydali jsme se proto do terénu, si tuto signalizaci vyzkoušet - jedna družinka se vydala k vodárce směrem ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, druhá družinka se vydala směrem ke křížku nad kostelem. Zde jsme však nerozdělávali oheň ale vyzkoušeli jsme si signalizaci pomocí baterek - totiž signalizaci morseovkou. Řada vlčatům byla morseovka velká neznámá, ale zkušení vedoucí rozdávali potřebné rady a nakonec jsme se opravdu z kopce na protější kopec dorozumněli. Pak už jsme jen zhlédli několik dílů Krkonošských pohádek a usnuli.

Druhý den po rozcvičce a vydatné snídani, jsme se vydali na Třísky a cestou pokračovali v pomyslném získávání hor. Cestou jsme si chtěli opéct špekáčky, ale v cestě nám stála nepřízeň počasí. Těsně před Třískami začalo pršet. A tak jsme se celí promoklí vydali zpět do Orlovny, kde jsme si špekáčky opekli na pánvi ;). Po obědě jsme dobyli poslední pohoří a vyhlásili celkové výsledky. Pumy dobyly celkem tři pohoří a Bizoni pět. Bizoni se tak stali většinovými vládci českých hor!

Akci lze hodnotit jako vydařenou, a to i přes nepřízeň počasí. Už teď se můžeme těšit na další akci, kterou bude 17.11.2015 další ročník Sportovního dne střediska.

Na oddílovce byli: Áďa Lysák, Jirka Pinďák, David Řepka, Radim Řepka, Marek Floreš, David Novák, Jožka Kozáček, Vincenc Novák, Samuel Tomeček, Filda Dorňák, Marek Struhař, Michael Nguyen, Rafan, Magic, Michellangelo a Dery. 

Více fotografií naleznete v Galerii.

6. Schůzka - 30. 10. 2015

Dnešní páteční den jsme byli rozděleni na dvě družinky, a to Pumy a Bizony. Programovou část schůzky, měli na starosti naši rádci, a tak jsme hrálí hry s níma. Nejvíc nás samozřejmě bavila hra na Samuraje, kde se šermuje rukama. Poté jsme se odebrali na družinové porady, kde jsme vymýšleli naše pokřiky. Zde je třeba konstatovat, že Šikula byl velmi příjemně překvapen, když slyšel naše pokřiky. I přes velkou absenci družiny Pum, se jim nakonec podařilo v soutěžení pokřiků vyhrát, i když s překřičením družiny Bizonů měli velké problémy. Družina Biznů naopak opanovala bodové hodnocení za minulou schůzku, a tak při závěrečném nástupu odměnu dostali všichni. Závěrem jen připomínáme, že příští týden bude "ultimátní" oddílová akce, která bude určitě stát za to! 

Dsc_0809Dsc_0807

5. Schůzka - 23. 10. 2015

Dnes jsme se sešli v celkovém počtu 15-ti dětí, Pum bylo 7, Bizonů 8. Prvně se rádcové měli sofistikovaně přesunout na rybníky. Tam jsme prvně začali sbírat kaštany, abych si s nimi poté zahráli trochu akčních her. Hned ta první byla docela jedna velká náhoda, neboť nějaká hodná duše v lese udělal velkého dřevěného zajíe, který už sám o sobě si o jednu ránu koledoval. To se nám ale vůbec nedařilo, neboť jsme zjistili, že z nás žádní oštěpaři ani kladiváři nebudou, neboť jsme zajíce na 5 metrů trefili ze cca 80 pokusů trefili poue třikrát. Zbylý počet kaštanů nám poté posloužil jako kuželkové koule, když jsme naše jediná kuželka byl v dálce stojící Šikula, kterého se nám nepodařilo shodit na zem. Každopádně schůzka utekla vemi rychle, a tak se už těšíme na příští týden, kde se dozvíme, co nás čeká za oddílovku..

Dsc_0767Dsc_0770

4. Schůzka - 16. 10. 2015

16.10.2015 proběhla tentokrát 4. schůzka vlčat.Přišly všechny děti a hrála se ,,šišková válka ,, s plastovýma balónkama. Začalo se měnit prostředí v sálu, na bojové pole se použily stoly jako základny, židle jako štíty a obaly od kinder vajíček jako body.Obě družiny PUMY i BIZONI  bojovaly dobře ale výtěz mohl být jenom jede, dnes to byli PUMY. V boji bylo někdy neshody, sem tam vázlo fair play, ale kařdopádně se to vždy nějakým způsobem vyjasnilo a pokračovalo se v bitvě dál. 
Zapsal rádce družiny Bizonů - Mikelangelo

Img_20151016_160057Img_20151016_161751

3. Schůzka - 9. 10. 2015

9. 10. 2015 proběhla další z řad schůzek 4. oddílu vlčat. Dnes ovšem děly věci. Jelikož nás bylo dnes na schůzce celkem 14 dětí, rozhodlo vedení, že nadále se již budeme scházet jinak, a to rozděleni na dvě skupiny. Děti dostali šanci, aby se rozdělili na poloviny, a potom jim byl každé přidělen rádce. Následně si i s rádce družina zvolila svého podrádce, tentokrát již z řad dětí. Pak už nic nemohlo bránit tomu, aby si společně zvolili svůj název. Názvů samozřejmě bylo nespočet, krása střídala nádheru, zvolen však mohl být jen jeden. A tak si první družina zvolila název PUMY, druhá BIZONI. Poté jsme se už vydali dělat naše nástěnky, neboť každá správná družina, má svoji nástěnku. A tak jsme dělali nástěnky a málem jsme zapomněli, že bychom si rádi i něco zahráli. Proto 15 minut před koncem jsme si zahráli oblíbenou hru na samuraje, která se nám opět velmi líbila a byla též poslední akcí dnešního dne. 

Dsc_0744Dsc_0746

2. Schůzka - 25. 9. 2015

Sešli jsme se již tradičně v 15:30 středoevropského času v Orlovně, kde začala již naše druhá schůzka. Dnes se nás sešlo požehnaně, ovšem účast vedoucích byla tristní! Ovšem když nemůžou vedoucí, aspoň se sejdou děti. A v počtu 16ti dětí už se dají zahrát opravdu úžasné hry, což jsme si i vyzkoušeli. Každopádně na začátku jsme se znovu museli představovat, neboť všechny jména si Šikula nezapamatoval a hlavně, přibylo pět dětí! Poté jsme si zahráli na stěhováky a celou Orlovnu postavily naruby. Všechen nábytek se přesouval, protože uvolňoval místo dvěma stanovištím na šiškovou válku, a to na její verzi do místnosti, neboť venku pršelo. Rozdělili jsme se na 2 týmy, začali si vysvětlovat pravidla naší balónkové bitvy a hned se pustili do hraní. Hry byly několikrát přerušovány z důsledku nerespektování gest fair play, ovšem v závěru musím říci, že se už podle fair play hrálo a nikdo nepodváděl, a pokud byl zasažen, hned vyhledal příslušné stanoviště zasažených osob.

Schůzky se zúčastnili: Eror, Adam L.,  Malý David, Malý Marek, Velký Marek, Vojta Snajder, Vojta Struhař, Jirka P., Vincenc N., Samuel T., Michal N. a za noví členové: Štěpán Mikulčík, Kryštof Obadal, Lukáš Obadal, Velký David Řepka, Radim Řepka a Šikulova maličkost.

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA 2. 10. 2015 ODPADÁ - JENOM NĚKTEŘÍ JEDOU DO ZLÍNA NA VÝPRAVU!!!!!!!!!!!!!!!!! Další schůzka je v pátek 9. 10. 2015 v 15:30!!!!!!!!!!!

(informace pro kluky z Valašských Klobouk: přikládám zde kontakt na Matesa Struhařa, tel.: 732 689 895, má na starosti skauty v Brumově a jelikož tento týden schůzka není, mohli byste dojít k němu na schůzku a domluvit se s ním, zda pro Vás nebude lepší chodit radši ze skautama.... Však uvidíte a pak si můžete vybrat.)

Dsc_0710Dsc_0709

První oddílová akce - PO STOPÁCH ČOKOLÁDY

Jak už víte z informačních lístečků, oddílová akce z pátku 2. 10. na sobotu 3. 10. proběhne ve Zlíně (proto schůzka v pátek 2. 10. nebude!!!!!!). Děti čeká tajemné putování za tajemstvím čokolády, kterou by si poté v závěru akce měli uvařit, pokud se jim ovšem podaří najít recept....

MÁME JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST, PROTO PŘÍPADNÍ ZÁJEMCI POTVRĎTE SVOU ÚČAST ŠIKULOVI (Vojtěch Strnka) NA TEL 731 236 900, JELIKOŽ KAPACITA MÍST NA ČOKOLÁDOVÉ KONFERENCI JE OMEZENÁ A NENÍ TEDY MOŽNÉ VZÍT VŠECHNY Z VÁS.

Dále je potřeba si vytisknout přihlášku na akci, která je níže přiložena (možno si ji vyzvednout ještě na schůzce 25. 10.) a která se musí odevzdat nejpozději v den konání oddílové akce (takže si ji stačí sebou vzít na akci a poté ji odevzdat vedoucímu).

 PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE!!!

Prihlaska-na-vypravu-po-stopach-cokolady

 F083a00a80_74985866_o2

1. Schůzka - 18. 9. 2015

První schůzka po náboru nových členů se uskutečnila opět v pátek 18. 9. 2015 v 15:30 v Orlovně, kde se nakonec zjistilo, že nábor dopadnul nad očekávání dobře. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni hrát spíše seznamovací hry, kterými jsme se snažili naučit si všechny jména a přezdívky, již se za tuto schůzku vymyslelo nespočet, avšak některé musely být rychle zapomenuty, neboť neprošli cenzurou z důvodu absence souhlasu dotčené osoby. Avšak hrám předcházelo poučení o tom, že se do Orlovny smí vstupovat jen v přítomnosti vedoucího, dále procházka po Orlovně a poté samozřejmě prezenční listina.

Jelikož jsme se už trochu poznali, vydali jsme se trochu odreagovat a zahrát si nějakou pohybovou aktivitu. A tak jsme si zahráli hru na žraloka a rybky, kterou vyhrál Píšťala. Tímto mu gratulujeme. A jelikož nás už čas tlačil, vydali jsme se zpět k Orlovně a potom byla schůzka v 17:00 hodin ukončena.

Schůzky se zúčastnili: Eror, Píšťala, Adam Lysák, David Novák, Marek Struhař, Vojta Schneider, Marek Floreš, Vojta Struhař, Filip Zimáček, Jirka Pinďák, VinceDsc_0685 nc Novák, Samuel Tomeček, Magic, Tom a Šikula.

Nábor nových členů 2015/2016 - ZŠ BB

Nábor nových členů do našeho stárnoucího oddílu proběhl v pondělí 14. 9. 2015 v 8:00 na místní základní škole v Brumově - Bylnici. Prvně bych chtěl poděkovat panu řediteli, Mgr. Romanu Rydvalovi, za ochotu a za rychlé a bezprostřední převedení našeho teoretického záměru do bezstarostné procházky po škole, kterou jsme si náležitě užili, protože všechno už bylo zařízeno a všude jsme již byli očekáváni. Tak tedy ještě jednou velmi děkujeme.

Náboru se účastnili tři vedoucí a asi 120 posluchačů v podobě malých dětí, zástupců druhých a třetích tříd. V každé třídě jsme se snažili vtěsnat celý skautský rok i s táborem do pouhých šesti minut, ve kterých jsme chtěli zaujmout naše posluchače a dát jim tak příležitost všechny námi vyprávěné zážitky zažít na vlastní kůži. Na konci Šikulova monologu byli asistenti požádání o rozdání krátkých, ale výstižných propagačních letáků mezi již nedočkavé posluchače, následovaly otázky, kde že ta Orlovna je a poté ještě velké poděkování, jak vstřícnému učitelskému sboru, který nám tyto krátké vstupy do tříd umožnil, tak i dětem, kteří opravdu jen a jen poslouchali, jakoby netušili, že z toho v úterý zkoušeni nebudou. 

Dále bych chtěl poděkovat mým asistentům – Erce a Magicovi, kteří mi s náborem pomohli, rychle a bez přehmatu rozdávali propagační materiály a též mi dělali průvodce po škole, neboť bez nich bych některé třídy ani nenašel. 

Zs-brumov-bylnice_1

0. Oddílová schůzka - 11. 9. 2015

Nultá schůzka 4. oddílu vlčat byla započata právě v 15:30 hodin v pátek 11. 9. 2015 v budově Orlovny v Brumově. Celkem se jí účastnilo 6 členů, ze kterých byly dva nováčci, a to Adam Lysák a David Novák. Dále jsme přivítali navrátilce v naší sestavě Viléma Holbu a pak už známé tváře, Píšťalu a Erora a jak jinak než neomylného Fildu se stoprocentní účastí na našich dvou setkání. Z vedoucích byli přítomni Šikula a dnes nově představení Magic a Tom, kteří se po Šikulově boku budou pokoušet krotit malá vlčata a též je něčemu smysluplnému naučit.

Dnes jsme si řekli, že přeskočíme teorii a půjdeme přímo do praxe, a proto jsme po Magicově hře na dobývání hradu bandou útočníků šli okamžitě do lesa s cílem přemostit hlubokou rokli, a to pomocí lanové lávky, při kterém jsme si mohli v praxi uvázat lodní uzel a ověřit, zda unese i těžší váhy, jakými některá vlčata bezpochyby jsou. A unesl, i když někdy za pomoci matičky země, každopádně každý si zkusil několikrát tuto rokli přejít po laně, a tudíž se tento blok povedl. Poté jsme už jen šiškami likvidovali nepřátele, což se nám nepodařilo a museli jsme bojiště s lanem na zádech opouštět v plném běhu, neboť nebyla zde jistota, že by nás nepřítel nepronásledoval. Nakonec jsme se ale vrátili do Orlovny, kde jsme schůzku rozpustili a plni zážitků se vrátili do svých domovů.

Dsc_0653Dsc_0657

Společná schůzka oddílu skautů a vlčat - 5. 9. 2015

Schůzka, spíše setkání, uskutečněná v sobotu 5. 9. 2015 v 15:00 v Orlovně mělo spíše jen informační a rituální charakter. Sešli se členové skautského i vlčáckého oddílu, dále pak kvůli informačnímu nedopatření i členky oddílů dívčích. Vzhledem k tomu, že cílem bylo zjistit, jak jsme na tom s členy, tak jsme si jen zahráli pár seznamovacích her a poté provedli rituál, při kterém se pije neznámá tekutina z velkého poháru, což nám má symbolizovat přijetí teď už odchozích vlčat do skautského oddílu. Vzhledem ke katastrofické účasti vlčat, a to přítomnosti pouze Fildy, rozhodli jsme se uskutečnit nábor na ZŠ B-B, který proběhne již 14. 9. 2015 v první hodině výuky. 

Dsc_0641Dsc_0645Dsc_0647