Poslední schůzka ve školním roce 2011/2012 dne 22.6. 2012

Schůzka byla naplánována mimořádně až na půl čtvrté. Sehnali jsme palice na opékání a rozdělali oheň. Za krátký čas dorazily i skautky z Brusinek, a tak jsme společně opékali. Vybrali se přihlášky a peníze na tábor, provedlo se skupinové foto a páťáci si mohli ještě společně s druháky zakřičet pokřik Žluté šestky - po prázdninách totiž půjdou ke skautům. Jedná se o Peťana, Magica, Toma, Dakara, Daváka, Petku, Freie a Horviho. Ale ještě předtím čeká na některé z nich výlet do Litvínova, kde se v září uskuteční Celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek!

Na schůzce byl Benjamin, Davák, Magic, Tom, Horvi, Petka, Dakar, Magic, Bobr a Peťan.

Schůzka dne 15.6. 2012

Protože se začalo s opravami Orlovny, nejdříve jsme nosili a ukládali stoličky z budovy do garáže. Poté jsme šli na farní zahradu, kde jsme začali stavět stany. Tři dvojice a jedna trojice soutěžili o to, kdo lépe a rychleji postaví stan. Nakonec se to všem povedlo! Udělali jsme fotku a ještě stihli vytisknout přihlášky na tábor.

Na schůzce byl Tom, Bobr, Dakar, Horvi, Petka, oslavenec Benjamin, Vojta, Magic a Peťan.

Fotky ze schůzky jsou zde.

Co jsme dělali ve školním roce 2011/2012

Hned zkraje nás překvapila Kyty, která dodržela svůj slib, když se s vlčaty vsadila, že pokud vyhrají ve Zlíně, tak jim upeče pizzu. Vlčata vyhrála - Kyty pizzu upékla=). Před konzumací jsme si však chtěli slavnostně otevřít záhadný kufřík, který jsme za vítězství ve Zlíně obdrželi, avšak po rozbalení obálky, která byla dodána společně s kufříkem, jsme zjistili, že kufr můžeme otevřít až za dva týdny... tak jsme si tedy aspoň zahráli hru Česko Junior, kterou jsme vyhráli a pak již jen snědli pizzu=).

Na schůzce byl Magic, Benjamin, Peťan, Tom, Dakar, Frei, Petka, Horvi a Vojta.

Závod vlčat a světlušek - Zlín 2.6. 2012

Postup z napajedelského okresního kola do kola krajského znamenal pro hochy ze Žluté šestky možnost utkat se 2. června ve Zlíně o jediné postupové místo, které by zaručovalo účast na celostátním kole Závodu vlčat a světlušek, které se uskuteční ve dnech 21. - 23. září v Litvínově. 

Naše vlčata zabojovala a mohou se tak těšit na třídenní téměř 500 km dlouhý výlet na severozápad Čech! pokračování...

Schůzka dne 1.6. 2012

Katedrála Sacre coeur

Na schůzku, která se konala na Den dětí jsme si mohli naposledy nanečisto mohli natrénovat různé situace, které by se mohli objevit na závodech ve Zlíně. Proto jsme vyhledávali informace ve Slovníku cizích slov, anglickém a německém slovníku, v Galerii géniů, a ve velké Ottově encyklopedii. Jakmile jsme úkoly splnili, Rafan rozprostřel na stůl mapu Paříže a měli jsme vyhledávat jednotlivé stanice pařížského metra. K tomu velmi dobře posloužil rejstřík stanic, který nás odkazoval na určitý výřez v mapě. Poté jsme se dívali na fotky a videa, které Rafan v Paříži natočil.

Na schůzce byl Peťan, Magic, Horvi, Bobr, Benjamin, Peater, Petka, Vojta a Dakar.

Skautský den 26.5. 2012

26. května 2012 jsme Skatským dnem s Memoriálem Šedého Vlka, odpolednem pro děti s názvem Mámo, táto, pojď si se mnou hrát, roverským závodem Poslové Václava II., vyhlášením soutěže Rychlé šípy v Brumově-Bylnici a taneční zábavou s kapelami Dynamic a Manewr vstoupili do 2. století českého skautování...pokračování článku.

Schůzka dne 25.5. 2012

 

Schůzka těsně před Me moriálem byla hektická - celá Orlovna totiž byla vzhůru nohama, protože vrcholily přípravy na tuto akci. Sešli jsme se v hojném počtu - Frei, Magic, Davák, Bobr, Dakar, Peťan, Petka, Vojta, Benjamin a Horvi. Na schůzce jsme si řekli pokyny k závodům, rozdělili skautské trička a zahráli hru O-S-E-L.

Schůzka dne 18.5. 2012

Schůzka byla zaměřena na problematiku zjišťování informací. Vlčata si vyzkoušela jak se hledá v atlase světa, v atlase ptáků či ve zpěvníku. Řekli jsme si něco o závodech ve skautských dovednostech - Memoriálu Šedého Vlka. Stihli jsme si ještě zahrát hru na schovávání věcí.

Na schůzce byl Bobr, Vojta, Magic, Horvi, Dakar, Petka, Benjamin a Peťan.

Schůzka dne 11.5. 2012

Na začátku jsme přivítali nového člena Vojtu Ráju, který chodí do druhé třídy. Pak jsme se věnovali řešení krizových situací a poznávali květiny a zvířata. Poté jsme se odebrali na dvůr, kde jsme pomocí lžíce přenášeli vodu z jedné misky do druhé.

Na schůzce byl Petka, Peťan, Bobr, Tom, Dakar, Horvi, Benjamin, Magic a Vojta.

Schůzka dne 4.5. 2012

Na začátku vlčata měla doplnit do zprávy správné topografické značky, aby zpráva dávala smysl. Poté jsme si zahráli hru bingo a učili se správně napsat pohled. Fiktivně jsme jej adresovali napajedelským skautům jako poděkování za závody z minulého týdne. Velké překvapení a následně výbuch radosti způsobily tři pizzy Hawai, které Rafan objednal jako oslavu prního místa v závodech! I přesto, že počasí vypadalo všelijak, jsme se sešli kompletní.

Vítězství na Závodě vlčat a světlušek - Napajedla 28.4. 2012

Dne 28. 4. se v Napajedlích u Otrokovic uskutečnilo okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Dvě družinky vlčat a dvě družinky našich světlušek v tento nádherný den bojovaly o vítězství v tomto skautském klání, které se koná každé dva roky...pokračování článku

Schůzka dne 27.4. 2012

Po týdenní odmlce, kdy musel být Rafan ve škole jsme se sešli na další schůzce, na které jsme se připravovali na nadcházející závody. Schůzka tedy byla zaměřená na opakování nejen skautských znalostí. Na závěr jsme si zahráli hru města a zaházeli si míčem na koš v podobě popelnice=).

Na schůzce byl Dan, Horvi, Benjamin, Peťan, Davák, Petr Kaňov a Petr Lysáček.

Schůzka dne 13.4. 2012 - pátek třináctého =)

Konečně jsme se po dvoutýdenní odmlce způsobené Rafanovou nepřítomností a Velikonocemi mohli znovu sejít na další schůzce - a sešli jsme se všichni! Pověděli jsme si pár informací o nadcházejících akcích (Ivančena, skauti v televizi, apod.), pak jsme se věnovali zdravovědě. Závody v Napajedlích se kvapem blíží. Na závěr našeho snažení jsme si zahráli mini-turnaj v petangue a procvičili své znalosti a vědomosti jednoduchými otázkami.

Oddílovka dne 24.3. 2012

Hned další den jsme se mohli opět sejít. Tentokrát na oddílovce. Tato oddílovka by se však dala nazvat schůzkou Žluté šestky + Smail. Ze Zelené šestky bohužel přišel klasicky jen Smail, Modrá šestka měla ve stejný den svou schůzku v Nedašově. Ale ani to nám nebránilo se dál vzdělávat na blížící se závody. Trošku netradičně jsme se setkali v Malence. Probrali jsme dřeviny, rostliny a houby, včetně těch jedovatých. Formou pexesa jsme se učili dopravní značky. Poté jsme si v kroužku zahráli hru "Na růžového králíčka". U této hry jsme se opravdu pořádně zasmáli. Na farní zahradě jsme si zahráli hru "Zamotání a odmotání", vyzkoušeli si, jaké to je zavázat sousedovi popř. sobě po slepu tkaničky u bot a podnikly společné foto. Na závěr si každý vylosoval kartičky s problematikou řešení krizových situací a všeobecnými znalostmi. Pak jsme si dali pokřik a šli domů na oběd!

Na oddílovce byl Davák, Magic, Tom, Bobr, Peťan, Petr Kaňok, Dan Karbus, Benjamin a Smail.

Schůzka dne 23.3. 2012

Tentokrát jsme se na schůzce věnovali tématům "Vlast a skauting". Řekli jsme si něco o hymně České republiky, kdo napsal její slova a hudbu, a při jaké příležitosti byla poprvé uvedena. Byla to divadelní hra J.K. Tyla Fidlovačka. Nakreslili jsme státní vlajku, do slepé mapky ČR zaznamenali hlavní město a také naše město. Zopakovali jsme si znaky, se kterými se ve skautu můžeme setkat. Dále jsme si popovídali o významných osobnostech, které ovlivnili dějiny naší země a skauting. Na schůzce jsme si vyzkoušeli kouzlo "Moeowy kroužky". Potom nám Peater předvedl své kouzlo a na závěr jsme si zahráli na detektivy.

Na schůzce byl Magic, Peťan, Tom, Bobr, Benjamin, Peater, Petr Kaňok, Davák a Dan Karbus.

Schůzka dne 16.3. 2012

Zdá se, že zima pomalu ale jistě ustupuje teploučkému jaru. Dnešní den byl jakoby stvořený pro toulky městem. Na začátku vlčata obržela zprávu, ve které byly uvedeny různé topografické a dopravní značky, které jim měly popsat cíl dnešní mini výpravy. Měli jsme se vydat severním směrem. Benjamín nám tedy zopakoval, co si zapamatoval z minula - dokázal s malou pomocí zorientovat mapu. Pak už jsme se vydali na cestu. Na náměstí jsme potkali skautky z družinky Brusinek, které plnily bojovku po městě. Zpráva nás dovedla až na hrad. Brumovský hrad patří mezi nejstarší hrady u nás a byl jedním z nejdůležitějších hradů na Moravě. Hrad byl povýšen ještě tehdejším markrabětem moravským Karlem IV. na královský hrad. Bránil hranice mezi Moravou a Uhrami. Tom nám pověděl, jak nakonec hrad dopadl. Hrad byl totiž rozdělen mezi 3 dcery, které jej pak nedovedly spravovat. Hrad pak vyhořel a kameny z hradeb si lidé rozebírali ke stavbě domů. Zahráli jsme si zde hru s brčkama, vyfotili se a vyrazili podle další zprávy zpátky do Orlovny.

Na schůzce byl Peťan, Tom, Peater, Bobr, Benjamin, Danek, Davák a Magic.

Fotky ze schůzky jsou zde.

Schůzka dne 9.3. 2012

Měsíc duben nám pomalu klepe na dveře, a s ním i další skautské závody. Čeká nás Závod vlčat a světlušek v Napajedlích a o měsíc později Memoriál Šedého Vlka u nás na hradě. Je tedy na čase, abychom část schůzky věnovali i přípravě na tyto závody. Dnes jsme se zaměřili na práci s mapou, zopakovali si světové strany, naučili se pracovat s buzolou a zorientovat mapu. Přečetli jsme si příběh ze Světýlka o Ivančeně, mohyle, která vznikla jako vzpomínka na skauty, kteří byli popraveni ve 2. světové válce. Zahráli jsme si oblíbenou hru s hrací kostkou a oplatkem. Po vhození šestky následuje co nejrychlejší oblečení bundy, čepice a rukavic a následně se může ukrojit kousek oplatku a sníst ho. Zároveň musí mít dotyčný štěstí - nikdo další nesmí hodit šestku=).

Na schůzce byl Bobr, Benjamin, Tom, Peťan, Horvi, Petr Kaňok, Dan Karbus, Magic a Davák. Chyběl jen Peater.

Výprava oddílu na Zimec do Návojné 25.2. 2012

Po dvou měsících se opět konala oddílová akce. Tentokrát naše kroky směřovaly na Zimec do Návojné, kde se začaly psát první řádky skautské kroniky v Návojné. Na výpravu přišli ze Žluté šestky Bobr, Tom, Peťan, Petr Kaňok a Rafan, Zelenou šestkureprezentoval pouze Smail. Vlakem jsme se dopravili do Návojné, a odtud jsme už šli po svých. Počasí trochu více pookřálo a sníh se opravdu rychle měnil v potůčky, které jsme při cestě na Zimec míjeli. A tak jsme se chtě nechtě nevyhnuli mokru v botách=). Na Zimci už na nás ovšem čekala vlčata z Modré šestky z Nedašova - Golmen, Frenk a Michellangelo společně s Marošem a Tomsnem, kteří již rozdělali oheň, a tak jsme se hned po příchodu mohli ohřát. Opékli jsme si špekáčky, dozvěděli se, proč se tomuto místu říká Zimec (Zimkův kút, zabitý tatar, návojští skauti) a zahráli si několik her. Počasí bylo opravdu nádherné, jen škoda toho tajícího sněhu. Ale jaká by to byla skautská výprava bez neočekáváných překvapení=).

Fotky z výpravy si prohlédněte zde.

Schůzka dne 17.2. 2012

Z počátku to vypadalo, že kvůli přívalům sněhu na schůzku nikdo nepřijde. Nakonec ale přeci jen některá vlčata dorazila. Před příchodem Rafana již v klubovně byli Peater a Dan Karbus, poté dorazil ještě Peťan, Davák a Petr Kaňok. Nejdříve jsme odhrnuli sníh, který napadal před a za orlovnu. Pak jsme si vymalovali a nalepili znak vlčat a probrali vlčácký zákon "Vlče se nikdy nepoddá samo sobě, ale vlče se vždy poddá starému vlku." a heslo "Naší snahou nejlepší buď čin.". Vysvětlili jsme si slůvka poddá a nepoddá, kdo je to starý vlk a co vůbec tyto věty znamenají. V průběhu schůzky nás překvapily skautky, které hrály svou hru a musely se vyfotit s nějakými hochy. Tak přišly za námi=). Zahráli jsme si doplňovačku a karetní záchod.

Schůzka dne 10.2. 2012

Po týdenní odmlce, kdy měla vlčata pololetní prázdniny jsme se opět sešli na schůzce. Přišel i nováček Dan Karbus - jak jinak než z 5.B. A tak jsme se i s Danem pustili do programu. Tentokrát se schůzka nesla ve znamení kvízů a her. Každý si měl vsadit příslušný počet herních mincí podle toho, jak si na kterou disciplínu věřil. Zahráli jsme si například kostky, kloboučku hop, odpovídali na záludné otázky či pamatovali si věci z kimovky, kterou přichystal Mates. Nejvíce mincí vidělal Davák.

Na schůzce byl Peťan, Petr Lysáček, Petr Kaňok, Davák, Tom, Bobr, Magic, Horvi a Dan Karbus.

Schůzka dne 27.1. 2012

Dnešní schůzka nám všem měla ukazát, že se jeden k druhému máme chovat pěkně. Toto jsme si vysvětlili i prostřednictvím 10 bodů skautského zákona. Dozvěděli jsme se, že každý skaut by měl plnit 3 povinnosti - vůči sobě, bližnímu a vůči Bohu. Řekli jsme si, že jakýkoliv kolektiv by měl táhnout za jeden provaz. Příkladem může být školní kolektiv, kde se děti schází ve třídě den co den po několik let. Takže se zbytečně nemáme dráždit se spolužáky, nadávat si či posmívat se. Abychom si opravdu toto uvědomili, Rafan našel na internetu fotky prvňáčků, ze kterých jsou dnes páťáci a naše vlčata. U fotek jsme se nasmáli až až. Fotky si prohlédněte zde. Stihli jsme si ještě zahrát hru, kdy Mates na sále schovával krabičku od sirek a vlčata ji měla hledat. Nejlepší byl Davák, pak Benjamín. Na schůzce byli všichni kromě Peťana. 

Schůzka dne 20.1. 2012

Po příchodu do Orlovny nás čekalo nemilé překvapení. Malá klubovna byla uzamčená.Přesunuli jsme se tedy do velké, která byla prázdná. Jenomže s tajícím sněhem začalo ze střechy zatékat, a tak bylo v klubovně pořádně mokro. S tím jsme se ale museli smířit. Rafan vybral peníze a přihlášky za registraci, Mates mezitím začal popisovat skautský kroj. Dozvěděli jsme se, že různé věkové kategorie skautů nosí různě barevné šátky či šňůrky. Rafan pak ukázal i mimořádné skautské šátky, které se vyrábějí pro významné události - např. 100 let světového skautingu nebo 100 let českého skautingu, které slavíme letos. Právě podle posledně zmíněného šátku jsme si řekli o tzv. zakázání skautingu. Dále jsme vymýšleli slova na určitá písmena a tvořili rýmy a básničku.

Na schůzce byl Tom, Bobr, Horvi, Peťan, Petr Kaňok, Petr Lysáček, Davák a Magic.

1. schůzka v novém roce 2012 - 13.1.

První schůzka v novém roce 2012 se uskutečnila při 100% účasti - tedy 9 vlčat + Rafan a Mates. Povyprávěli jsme si dojmy z Vánoc, přečetli jsme si poděkování od charity pro koledníky, kteří se zúčastnili Tříkrálové obchůzky. Pak jsme se zkusili vžít do lidí, kteří jsou nějakým způsobem omezení. Promluvili jsme si o znakové řeči, vyzkoušeli si odezírání z úst, zahráli pantomimu. Mnoho o nás vypoví i gestikaluce či mimika. Řekli jsme si něco o Braillovu písmu pro nevidomé. Venku jsme si vyzkoušeli tzv. zóny pro komunikaci, kdy si od různých lidí držíme různé odstupy, např. v jiné vzdálenosti komunikujeme s kamarádem a v jiné zase třeba s někým, koho neznáme. Na závěr jsme si zahráli upravenou verzi hry Alias, kde jsme využili i pantomimy.

Vánoční besídka střediska 18.12.2011

Hned den po výpravě na Vsetín, jsme se společně s celým střediskem sešli na tradiční vánoční besídce. Její součástí bylo i promítání videí. V této soutěži jsme obsadili parádní 2. místo, kdy nás porazila jen družinka Brusinek. Na další dvě vítězná videa se podívejte zde.

Výlet na Vsetín a koupání v aquaparku 17.12.

Jako takové zakončení skautské činnosti v roce 2011 jsme pojali výlet na Vsetín. Na Vsetíně byl naplánován pobyt ve zdejším aquaparku. Bohužel ne všichni této možnosti využili, a tak se výletu za oddíl vlčat zúčastnili Lvíče, Davák, Horvi, Petr Kaňok a Peťan, ze skautů se akce zúčastnil pouze Jablotron, který návíc do Brumova kvůli akci přijel až z Újezda. Z vedoucích byli přítomni Dery, Rafan a Máňa. 

Schůzka dne 16.12.

Konečně jsme nemusel nic fotit do soutěže a mohli jsme se tak věnovat jiným věcem. Z Bible jsme si přečetli příběh o narození Ježíše. Řekli jsme si také něco o této nejprodávanější knize - že se dělí na Starý a Nový zákon, kdo to byli apoštolové a evangelisti. Zbytek schůzky jsme věnovali novým hrám, které ve středisku máme - zahráli jsme si hru Svět v kostce a Cink!

Na schůzce byl Horvi, Peťan, Petr Kaňok, Benjamin, Tom, Bobr a Magic. Davák se omluvil, že kvůli počasí nepřijde.

Schůzka dne 9.12.

Konečně jsme dofotili poslední fotky, tentokrát v orlovně. Poté jsme si všechny nafocené fotky prohlédli a zhodnotili. Pověděli jsme si o tradici betlémského světla. Do Betléma každoročně putují rakouští skauti, aby zde světlo vzali, to pak odvezou do Rakouska, odkud si světlo berou další skauti. Českou republiku reprezentují skauti z Brna, kteří světlo rozváží po celém Česku. I my budeme letos roznášet po našem městě toto světlo z Betléma.

Na schůzce byl Horvi, Bobr, Benjamin, Petr Kaňok, Tom, Peťan, Magic a Petr Lysáček po dlouhé době. 

Schůzka dne 2.12.

Protože čas nás neúprosně tlačí, museli jsme pokročit ve focení příběhu. Tentokrát jsme se vydali na nové hřiště s umělým povrchem, kde jsme udělali několik snímků, poté jsme "zakotvili" na plácku za koupalištěm. Zde jsme se snažili nezmrznout a udělat další fotky.

Na schůzce byl Bobr, Tom, Benjamin, Petr Kaňok, Davák, Magic i Peťan.

Schůzka dne 25.11.

Konečně přišlo na řadu focení příběhu na vánoční besídku.Na schůzku poprvé přišel Petr Kaňok, opět spolužák hochů z 5.B. Vydali jsme se směrem ke kostelu, kde jsme udělali úvodní snímky, poté jsme se přesunuli na hřiště na Hůrce. Zde jsme si zakopali a zahráli hru města.

Na schůzce kromě nováčka Petra byl ještě Peťan, Benjamin, Magic, Tom a Horvi. Petra Lysáčka jsme potkali v orlovně, účastnil se vyrábění adventních věnců.

Výprava za Konrádem Wallenrodem 17.-18.11.2011

Na podzimní oddílovce se vlčata pokoušela najít Konráda Wallenroda, který jim ve zprávě sdělil, že čelí velkému nebezpečí, a že se vydal na útěk. Zároveň jsme zjistili, že Konrád Wallenrod byl brumovský pán. Vlčata měla vystopovat jeho cestu a pokusit se ho najít. Naději, že ho společně najdou, živil fakt, že dopis byl napsán 17. listopadu - právě 17. listopadu začínala naše oddílovka, ovšem letopočet nám nebyl souzen - byl ohořelý...pokračování.

Schůzka dne 11.11.

Spolecna-listopad

Tentokrát jsme schůzku začali tím, že jsme se všichni vyfotili, abychom mohli zaktualizovat údaje v sekci Členové. Benjamin na schůzku přinesl větší variantu Ubonga - mohli jsme si tedy zasoutěžit ve štafetě, kdy Mates stopoval čas, za který vlčata složila skládačky. Poté jsme trochu zabrouzdali do světa šifer. Druháci a nováčci se mohli naučit obpísmenovou šifru a šifru zlatá střední cesta. Ostatní si své znalosti zopakovali. Stihli jsme si také zahrát poker kostky, kdy jsme měli za úkol hodit se šesti kostkami šest šestek. Kupodivu nejlépe se to podařilo Benjaminovi.

Na schůzce byl Davák, Tom, Bobr, Peťan, Horvi, Benjamin a Magic.

Schůzka dne 4.11.

Na schůzce jsme si pustili loňský klip z mezidružinové soutěže, protože letos nás to čeká znovu. Měli bychom také navštívit baligovu studánku, kde bychom se měli starat o obrázky, které se zde nachází. Vzpomněli jsme také dva významné svátky, které byly tento týden - dušičky a svátek všech svatých. Na dušičky chodí lidé na hřbitovy, kde zapalují svíce u hrobů blízkých zemřelých. Pak jsme se dívali na Rafanově notebooku na optické klamy. Tyto klamy si můžete znovu spustit v sekci Materiály. Poté jsme se přesunuli na dvůr, kde jsme si zahráli hru, kterou vymyslel Mates. Rozdělili jsme se na dva týmy a každý tým měl za úkol pomocí dvou dřívek přenést určité přírodniny z jednoho místa na druhé. Vyhrála skupinka ve složení Peťan, Benjamin, Tom a Peter. Poté jsme si řekli něco o pověstích, legendách, pohádkách a bajkách. Přečetli jsme si tedy několik bajek a pověst o Blanických rytířích. Na schůzce ještě byl Magic, Horvi a Bobr.

Sportovní den střediska 28.10.

Již po druhé se v brumovské tělocvičně a posléze na bazénu konala 28. října 2011 akce s názvem Sportovní den střediska. Od 9.00 se tělocvična postupně zaplňovala světluškami, vlčaty, skauty a skautkami nejen z Brumova-Bylnice. Naše středisko se totiž rozrůstá i do okolí, a tak jsme mezi námi mohli přivítat i členy z Valašských Klobouk a Závrší. ..pokračování..

Schůzka dne 21.10.

Opět jsme hned na začátku přivítali nového člena - Bořka Naňáka. I s Bořkem jsme se přesunuli do Malenky, protože v Orlovně se pekly buchty a zákusky na misijní jarmark. Tam jsme si rozdali úkoly na následující týden - budu se ráno umývat chladnou vodou, udělám 10 dřepů a 5 kliků a nezapomenu na dobrý skutek. Zahráli hru "Co bys dělal kdyby?", při které jsme se nasmáli až až. Abychom se jen nesmáli, přešli jsme k vážnějším věcem - zopakovali jsme si tísňová volání. A nezůstali jsme jen u toho. Nasimulovali jsme telefonní hovor na záchrannou službu. Nováček Bořek byl tak odvážný, že se tohoto nelehkého úkolu ujal. Popsal, že na přechodu v ulici 1. května srazilo auto postarší paní. Bořek úkol zvládl a tak jsme mu zatleskali. Poté jsme se snažili rozlousknout hlavolam ze sirek. Dodělali jsme klíčenky na misijní jarmark a zahráli si hru se sirkami a láhví.

Na schůzce byl Davák, Bart, Petr Lysáček - Peter, Tom, Bobr, Horvi, Magic a Bořek Naňák, kterému jsme vymysleli přezdívku Benjamin.

Schůzka dne 14.10.

Tentokrát jsme na schůzce neprobírali žádnou známou osobnost. Na začátku jsme hráli hru "Co by sis vzal na pustý ostrov", kde jsme si procvičili paměť. Abychom si lépe zapamatovali naše přezdívky, Mates si pro nás připravil hru. No a protože počasí se během posledních dnů výrazně ochladilo, nebylo od věci dozvědět se, kteří ptáci odlétají za teplem a naopak kteří u nás přes zimu zůstávají. Poté jsme si zahráli letní obdobu curlingu, kde se nejvíc dařilo Petrovi Lysáčkovi. Poté Rafan na notebooku pouštěl hlasy zvířat a znělky z reklam a vlčata musela hádat o co se jedná. Nakonec jsme ještě jednou procvičili paměť, velmi dobře se dařilo Bobrovi.

Na schůzce byl Tom, Bobr, Davák, Petr Lysáček, Magic a Horvi.

Schůzka dne 7.10.

Dnes nás čekala velmi náročná schůzka - museli jsme toho hodně zvládnout. Na začátku jsme přivítali nové členy, páťáka Petra Lysáčka a druháka Tomáše Kolínka - Barta, bratra Daváka. Protože ke konci října se má uskutečnit misijní jarmark, rozhodli jsme se, že i my přispějeme svým výrobkem na podporu misií. Vyráběli jsme klíčenky ze smršťovací fólie. Je to speciální fólie, na kterou se namaluje obrázek a pak se vloží do trouby, kde se smrskne do miniaturních rozměrů a může vzniknout např. jako v našem případě vhodná klíčenka. Poté jsme se rozdělili na dva týmy - žluté a modré a zahráli jsme si televizní soutěž Bludiště, která nám měla pomoci k hledání další významné osobnosti. Proplétali jsme se bludištěm, kde jsme sbírali bludišťáky, které jsme pak házeli do koše. Poté následoval kvíz a nakonec jsme pomocí indicií měli poznat, o jakou osobnost se jedná. Byl jim Antonín Benjamin Svojsík - zakladatel českých skautů. Vklání byla úspěšnější družina žlutých, ve složení Davák, Magic, Tomáš Kolínek a Tom. Na schůzce ještě byli členové modrých - Peťan, Bobr, Petr Lysáček a Horvi. Více informací o A.B. Svojsíkovi naleznete v sekci Osobnosti.

První schůzka v novém školním roce 2011/2012 30.9.

Na poslední zářijový den byla naplánována první schůzka Žluté šestky v novém školním roce 2011/2012. Přívitali jsme nového člena, Petra Vaculčíka, bratra Toma. Povykládali jsme si dojmy z prázdnin a z tábora a vrhli se do programu. Na schůzkách budeme cestovat do minulosti a budeme poznávat významné historické osobnosti. Tentokrát jsme se dozvěděli něco o patronovi naší země sv. Václavu. Za jeho vlády započala stavba chrámu sv. Víta, stavěli se kostely - rotundy. Podle legendy by se Václav i se svým vojskem měl urkývat uvnitř hory Blaník, kde je připraven pomoci českému národu v nouzi. Více informací o sv. Václavovi najdete v sekci Osobnosti. Zahráli jsme si několik her - luštěnku, babička přijela z Číny, klepaní-tleskání-klid a kostky. Kostky vyhrál Peťan.

Na schůzce byl Tom, Peťan, Horvi, Davák a nováček Petr, kterému budeme říkat Bobr.