Schůzka dne 6.6.2014

Po zahájení schůzky jsme se rozdělili na 2 části. Vlčata, která pojedou příští týden na závody, dělala s Derym v kuchyni okurkový salát a ti zbývající šli s Šikulou na zahradu, kde luštili šifru, která měla spojitost s nadcházejícím táborem. Poté, co jsme salát měli a společně s ostatními si na něm pochutnali, se skupiny vymněnily. Na zahradu šli ti starší a ještě si opakovali rostliny a některé další věci na závod. Ti maldší pokračovali dole na dvoře v luštění šifry, které prokládali házením létajícím talířem. Na závěr jsme si všichni společně zahráli hru Lukostřelec a poté schůzku ukončili. 

Na schůzce dnes byli: Ondata, Šimi, Lev, Bořek, Medvěd, Svišť, Damodar, Rajše, Nik, Áďa, Kejchal, Vojta, Šikula a Dery.

Výprava Modré6 a Tarošek dne 30.-31.5.2014

V prostředí, jež obklopuje překrásná příroda Závršího, funguje družinka Modré šestky, která na sebe pomocí malých zapálených vlčat za dobu své existence čím dál více upozorňuje. Pro zpestření a zajištění většího úklidu v klubovně se dne 7. března spojily s nenápadnou holčičí družinkou Tarošek. Zpočátku se spojení zdálo být náročné jak pro vedoucí tak pro členy, ale čas se o vše postaral. Zformoval jednu fungující skupinku...

Pokračování článku...

Schůzka dne 30.5.2014

Poslední květnová schůzka se netradičně konala až od 17:00. I přes tuto skutečnost na ni zavítalo velké množství členů. Na začátku schůzky jsme si ve velké klubovně četli pověsti a legendy o Brumově a o Bylnici - to z toho důvodu, že vlčata, kteří pojedou na závody do Kelče, mají mít nacvičenou příběh (vymyšlený) o Asterixovi a Obelixovi, o nichž se ponese téma závodů. Po přečtení si závodnici procvičovali se Šikulou zdravovědu a další věci. Starší členové(Damodar, Lvíče, Smajl, Tom, George) se společně s Derym pokušeli mladším vysvětlovat pomocí her a pracovního listu, jaké se vyskytují nemoci a jak se člověk má nebo nemá chovat, když je nemocný. Vysvětlování prokládali hrou Zajíc, kdy se v klubovně schovával předmět, který se pak hledal. Závodníci si pak ještě vyzkoušeli další z disciplín, která je na závodech bude čekat - přípravu okurkového salátu. Na závěr si ještě někteří zahráli kalčo - stolní fotbal.

Na schůzce byl Bobr, Tom, Bořek, Ondatra, Medvět, Svišť, Damodar, Smajl, Vilda, Lvíče, George, Áďa, Tom Kolínek, Kejchal, Šimi, Rajče a Vojtík.

Schůzka dne 23.5.2014

Na dnešní schůzku přilákalo nádherné počasí hojný počet členů, a proto jsme mohli znovu, tentokrát i se světluškami potrénovat stavění stanů. Samotné stavění nebylo až tak velikým problémem, horší už to bylo s jeho balením =). Po stavění stanů jsme se rozdělili na 3 týmy - účastníci krajského kola probírali se Šikulou dopravní značky, zdravovědu a jiné dovednosti; skauti rozšifrovávali dopis, ve kterém bylo ukryto téma letošního tábora; a ostatní hráli s Rafanem netradiční bago s létajícím taléřem. Na závěr jsme se všichni přesunuli do orlovny, kde nám skauti přečetli rozšifrovaný dopis, ze kterého jsme se dozvěděli, že letošní tábor se ponese v duchu rytířů u kulatého stolu.

Na schůzce byl Áďa, Lvíče, Kejchal, Damodar, Vojtík, Šimi, Rajče, Dominik, Cyklista, Bořek, Ondatra, Bobr, Tom, Smajl, Vilda, Tom Kolínek, Rafan a Šikula.

Schůzka dne 16.5.2014

Dne 16. 5. 2014 se uskutečnila další schůzka 4. oddílu vlčat. Dnes jsme měli za úkol se něco naučit, neboť naše vítězná družinka trénuje na krajské kolo závodu světlušek a vlčat. Jak to již bývá zvykem, v 15.00 se dostavili 3 členové, zbytek přišel až za 5 minut. Poté co jsme se přivítali jsme se rozdělili na 2 skupiny, jedna pod vedením Smajla a Lvíčeho, druhá pod vedením Šikuly. První zmíněná skupina se měla bavit - hrát hry, zatímco druhá zmíněná dostala těžší úkol - vstřebávat informace o pochodových značkách. Po 1 hodině strávenou "učením" jsme se vydali na farní zahradu, kde jsme se vydováděli a zbylých 30 minut uběhlo už jako voda. 

Schůzka dne 9.5.2014

Na schůzku, která se konala během krátkých prázdnin (ředitelského volna) dorazilo jen pár členů. Ani to nám však nebránilo přesunout se na louku nad kostelem, kde jsme se učili stavět stany - právě tato disciplína prý bude na krajských závodech v Kelči. Rozdělili jsme so do dvou týmů - ti kteří pojedou na závody, a na ostatní. Všem se nakonec více méně podařilo stan úspěšně postavit, a tak jsme si mohli zahrát hru na poldy a na zloděje, u které jsme se zadýchali a někteří z nás si také udělali díru na kalhotech =). Na závěr jsme se pokoušeli rozdělat oheň pomocí přírodních materiálů, tj. bez papíru. Oběma týmům se to nakonec povedlo. 

Na schůzce byl Lvíče, jeho bratranec Patrik?, Vojtík, George, Šimi, Ondatra, Bořek, Dery, Šikula a Rafan.

Schůzka dne 2.5.2014

Dnešní schůzka byla takovou malou oslavou našeho vítězství na závodech ve Štítné, z kterých postupujeme do krajského kola, které se uskuteční ve dnech 13. - 14.6. 2014 v Kelči. Schůzku jsme věnovali hraním různých her, tentokrát jsme se nic moc neučili, i když nás ještě následující den čeká Memoriál Šedého Vlka na brumovském hradě. Na závěr schůzky jsme rozkrájeli vítěznou "valašskou pizzu", tedy frgál, který jsme za naše vítězství obdrželi.

Na schůzce byl Rajče, Kejchal, Áďa, Ondatra, Šimi, Bořek, Vojtík, Lvíče, Smajl, Vilda a Medvěd se Svištěm, kteří na svých hlavách měli šiltovky, které obdrželi na závodech. Z vedoucích byli přítomni Šikula, Dery i Rafan.

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek 26.4.2014 - Štítná nad Vláří

V sobotu, dne 26.4.2014 se ve Štítné nad Vláří uskutečnil závod malých nadšenců, zapálených pro skautskou činnost. Ranní plačící počasí nás sice trochu postrašilo svým chladným ovzduším, avšak jakmile uslyšelo melodii skautské hymny v podání pozounu a hlasy, jež patřily mladým lidem, které jen tak lecjaké vnější vlivy neodradí od svého zapálení, ustanulo. S posledním tónem totiž na zem upadla poslední slza deštivého dne...pohračování...

Schůzka dne 25.4.2014

Po velikonoční odmlce jsme se opět sešli na schůzce. Na začátku schůzky jsme si zopakovali ještě poslední věc na zítřejší závod, a to konkrétně rostliny. Poté jsme si zahráli hru Kouzelná skříň. Hra spočívala v tom, že si děti měly vymyslet jakoukoli věc, tu z té imaginírní skříně vytáhnout a pantomimicky předvést. Ostatní potom hádali, jakou věc má dotyčný na mysli. Pak jsme šli ven. Tam jsme se procvičili v trefování tenisákem. A po hře na schovku jsme schůzku ukončili.

Na schůzku dnes dorazili: Smajl, Damodar, Ondatra, Šimi, Bořek, Bobr, Kejchal, Áďa, Decibel, Vojtík, Tom Kolínek, který přišel s Bobrem a Dery. Na závěr nás přišel pozdravit Rafan.

Schůzka dne 11.4.2014

Schůzka dne 4.4.2014

Schůzka dne 28.3.2014

Schůzka dne 21.3.2014

Schůzka dne 14.3.2014

Hezké počasí nás přilákalo do orlovny, kde jsme se mohli kochat nově upravenou klubovnou. Tentokrát jsme se rozdělili na dvě skupiny. Nováčci si s Derym vyprávěli o vlčáckém zákoně a heslu a procvičili si skautský pozdrav z minule a zahráli si hru "Slepý u stolu". Starší se se Šikulou a Rafanem učili dopravní značky na závody. Po těchto namáhavých aktivitách jsme se všichni sešli na farní zahradě, kde jsme si zahráli rychlo-vybíjenou a dalších několik her s míčem. Na zahradu mezi nás dorazil i Medvěd a Svišť, kteří šli ke zpovědi a zahráli si s námi hru brána.

Na schůzce byl Lvíče, Bobr, Bořek, Rajče, Smajl, Ondatra, Dominik, Áďa, Vojtík, Kejchal, Dery, Rafan, Šikula a na chvíli i Svišť s Medvědem.

Schůzka dne 28.2.2014

Na dnešní schůzce jsme měli možnost poprvé otestovat pohodlí "nové" velké klubovny. Ještě sice není uplně vyšperkovaná, avšak ležení na koberci a polštářích se nám líbilo. Rozdělili jsme se na tři týmy - nováčci, pokročilá vlčata a skauti. Dery s nováčky probíral skautský pozdrav a znak vlčat, který si vlčata také vymalovali a vložili do nových sešitů. Starší vlčata se začala se Šikulou připravovat na závody, které je čekají nejprve Memoriál Šedého Vlka, poté okresní kolo Závodu světlušek a vlčat. Tentokrát se věnovali zdravovědě. Skauti se s Rafanem také začali připravovat na Memoriál - učili se skautský zákon. Skautský zákon má 10 bodů - proto jsme si pomáhali prsty naší ruky, kdy každý prst symbolizuje jeden bod skautského zákona. Poté jsme si již všíchni společně zahráli hru Ninja, ve které byl nejúspěšnější Bořek. Na závěr jsme si rozdali lístečky s pozvánkou na turnaj ve vybíjené.

Na schůzce byl Bobr, Kejchal, Áďa, Lvíče, George, Ondatra, Smajl, Dominik, Rajče, Vojtík, Bořek, Rafan, Šikula a Dery. 

Výprava za legendárním mečem 21.-22.2.2014

Ve dnech 21.-22. února se uskutečnila další akce oddílu vlčat. Tentokrát jsme využili prostředí nedašovské fary a zdejší přírody k utužování našeho kolektivu...Cílem této výpravy bylo najít legendární meč z dávné doby...pokračování

Schůzka dne 14.2.2014

Na dnešní schůzku dorazilo ...... vlčat. Společně jsme se vydali nad kostel, kde jsme se rozdělili na 2 skupiny a poté si procvičili týmovou spolupráci při hře. Měli jsme tyčku, kterou jsme si položili na svoje ukazováčky a poté jsme ji měla celá skupinka položit na zem a po celou dobu jsme se jí všichni museli dotýkat právě ukazováčkama. Jak se ukázalo, nebylo to vůbec jednoduché.V další hře jsme natáhli ruce před sebe a první v řadě dostal na hřbet levé ruky minci. Tu minci měl předat sousedovi, opět na hřbet levé ruky. A tak jsme si ji předávali všichni, až k poslednímu. Ten si minci předal z levé ruky na pravou a posílal zpátky - tentokrát na pravou ruku souseda.

Potom jsme si zahráli vylepšenou a zábavnější verzi hry Kámen, nužky, papír. Na začátku jsme byli všichni vajíčka. Chodili jsme v podřepu a vydávali zvuk: "Kuli, kuli..." A hráli jsme mezi sebou Kámen, nůžky papír. Kdo vyhrál, byl kuřátko a dělal: "Píp, píp..." A soutěžil pouze s jiným kuřátkem. A kdo vyhrál tady, tak byl slepice a kdákal, a kdo prohrál, spadl "o stupeň niž" a byl zase vajíčko. Hra pokračovala do té doby, až z každého stupně zůstal 1 a už neměl s kým hrát)

Stupně:
1. vajíčko (kuli, kuli)
2. kuřátko (píp, píp)
3. slepice (kokodák, kokodák)
4. kohout (kykyryký, kykyryký)
5. opice (chodí vzpřímeně, tluče se do hrudi a řve "uá, uá")
6. člověk (vítěz)

A nakonec jsme si zatipovali při hře, při které jsme stáli v kruhu s pěstmi před sebou. Na povel jsme měli na výběr 3 možnosti: Buď nechat obě ruky v kruhu, nebo jednu, nebo obě dvě, dát za záda. A jeden z nás na ten povel vykřikl číslo, kolik si myslí, že v kruhu ostane rukou. V tipování jsme se střídali. Hra byla zábavná a po několika kolech se naše schůzka přiblížila ke konci a my jsme se vydali zpátky k orlovně, kde jsme ji ukončili.

Schůzky se zúčastnili: Áďa, George, Bořek, Kejchal, Rajče, Vojtík, Dominik, Ondatra, Cyklista, Dery, Rafan a Šikula.

Schůzka dne 7.2.2014

Jak již tradičně bývá zvykem, sešli jsme se v pátek 7.2. 2014 k další schůzce oddílu vlčat. Náplň schůzky byla formována do olympijského stylu. Nejprve jsme debatovali nad samotným tématem olympijských her, poté se naše diskuze ubírala spíše směrem fandění a nakonec jsme skončili u státních symbolů České republiky, které jsme si všechny vyjmenovali a poté se je pokusili nakreslit. Tím jsme vyčerpali teoretickou část a pak už následovala zábavnější část, a to část her.

Trojblok her zahájila hra "kdo mluví pravdu??". Bohužel se u našich vlčat nesetkala s velký pochopením a po třech neúspěšných kolech jsme ji byli nuceni ukončit důvodu nepochopení. Dále následovala hra "skákání do řeči", která už byla pochopena, neboť se skákáním do řeči máme problémy všichni. Jako třešnička na dortu byla zařazena hra "plnění opaků", ve které děti dostaly papírky s úkoly, které znaly jen ony. Ovšem vždy se jednalo o opačné úkoly, např.: židle musí být na stole x židle musí být pod stolem nebo na každém stole musí být 5 pastelek x pastelky musí být v krabici. Tato hra se nám velice líbila a užili jsme si při ní hodně komických situací, které jsou pro ni typické.

Závěrem přejeme všem našim sportovcům hodně štěstí při vystoupení na OH v Sochi 2014 a též nějaké ty medaile.

Schůzky se zúčastnily: Rajče, Nik, Bobr, Tom, Ondatra, George, lvíče, Smajl, Adam, Rafan, Dery a Šikula.

Schůzka dne 24.1.2014

Na začátku schůzky jsme si povídali o historii naší země a o významných osobnostech. Dozvědeli jsme se něco o "Bílé paní" Perchtě z Rožmberka, o mystickém Golemovi, o císaři Karlu IV., praotci Čechovi, kněžně Libuši a její sestře Kazi a Tetě, astronomu Tycho de Brahovi, který u nás pobýval, prvním prezidentu České republiky Václavu Havlovi či o Staroměstském orlojí nebo Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Poté jsme si na své znalosti zopakovali a zahráli si na tato témata hru na motivy pašeráků. Poté jsme ztroskotali na pustém ostrově a naším úkolem bylo, dohodnout se ve skupince, jakých 10 předmětů bychom si s sebou určitě vzali. Nezapomněli jsme například na nůž, sekyrku či provaz.

Na schůzce byl Svišť, Medvěd, Smajl, Dominik, Vojta, Michal - kterému budeme říkat Kejchal, Lvíče, Bořek, Dery a Rafan.

Schůzka dne 17.1.2014

Na schůzce jsme měli za úkol vyrobit různé ozdoby na dětský karneval, který se měl uskutečnit za 2 týdny. Téma karnevalu mělo být "Námořníci". Mladší vlčata vymalovávali různé obrázky námořníků, pirátů a lodí, které poté vystřihli a připevnili na špejle. Starší vlčata a skauti vyráběli se Šikulou origami lodičky a labutě. Po náročném výkonu jsme si zahráli parádní hru, u které jsme se všichni nasmáli. Sedli jsme si do kruhu a každý si vylosoval číslo od 1 do 3. Poté jsme dělali cosi, ale z důvodu nechtěného odstranění zbytku zápisu, nevím co =).

Schůzka dne 7.1.2014

Bohužel se z této schůzky nedochoval zápis z důvodu nechtěného odstranění... Ale téměř jistě to byla první schůzka v novém roce 2014, takže jsme si určitě vykládali dojmy z Vánoc =).

Schůzka dne 20.12.2013

Dne 20. 12. 2013 proběhla poslední schůzka oddílu vlčat v tomto kalendářním roce. Za úkol jsme si stanovili dozvědět se více informací o Vánocích, připomenout si zvyky a tradice a též si osvěžit historii Vánoc. Po asi půlhodinovém bloku teorie (10 minut bylo věnováno scénce, kterou si pro nás připravili Ondatra a George, tímto jim děkujeme) jsme se vydali konečně ven, abychom se mohli odreagovat. Šli jsme po cestě nad kostel, kde nás čekali celkem 3 hry se zamyšlením jako bonusem. V první hře jsme dobývali strmé pohoří, které jsme měli za úkol vylézt. Pro velké nadšení hráčů jsme tuto hru několikrát opakovali. Po této hře jsme vyzkoušeli další hru, která se ovšem neosvědčila a proto bude navždy zapomenuta. V pořadí třetí hru jsme zvolili hru " na čarodějnice, skřítky a obry", kterou jsme upgradovali do verze pro menší. Naproti sobě stáli dva týmy, jejichž zástupci hráli spolu kámen, nůžky, papír... . Výherce a jeho tým chytal proražené, kteří se mohli zachránit útěkem za Netopýrův batoh. Pokud byl hráč chycen, přidával se k týmu, jenž ho chytil. Schůzku jsme poté zakončili čtením z Bible, kde se popisovalo narození Ježíše Krista.

Schůzky se účastnili: Netopýr, Smajl, Decibel, Adam, Vojta, Cyklista, Ondatra, George, Lvíče, Rys, Tom, Bobr, Dery a Šikula

Pátrání po Knize času 14.12.2013


Pro naši další oddílovku se z Orlovny stalo muzeum starých věcí z různých dob. Takže naše oddílovka nezačínala v Orlovně, ale trochu netradičně a nečekaně - v muzeu. Na konci expozice jsme měli možnost obdivovat Knihu času, kterou chránila celá řada nesmírně citlivých poplachových čidel...pokračování

Schůzka dne 13.12.2013

Bohužel se z této schůzky nedochoval zápis z důvodu nechtěného odstranění... Ale pravděpodobně jsme hráli hru "Kufr" a navztekal jsem se, protože nikdo nechtěl jít na oddílovku, která měla být následující den, protože u nás v kulturáku byl jarmark =).

Schůzka dne 6.12.2013

Bohužel se z této schůzky nedochoval zápis z důvodu nechtěného odstranění... Na schůzce ale probíhala akce "Detektivka", kdy vlčata a skauti pátrali ve dvojicích po fiktivním zloději, který z orlovny ukradl nějaké věci =) Ještě vím, že Cyklista se zapojil v průběhu =).

Schůzka dne 29.11.2013

Bohužel se z této schůzky nedochoval zápis z důvodu nechtěného odstranění... Pravděpodobně jsme hráli hru "Svět v kostce". A na schůzce byla i Rafanova sestra Esterka =).

Schůzka dne 22.11.2013

Bohužel se z této schůzky nedochoval zápis z důvodu nechtěného odstranění... Pravděpodobně jsme se ale dívali na fotky a videa z proběhlého táboru. A na schůzce byla i Rafanova sestra Esterka =).

Schůzka dne 15.11.2013

Již tradičně jsme se sešli v pátek v 15:00, abychom se něčemu novému přiučili a odreagovali se od stereotypu každodenního života. Tento týden jsme si měli osvěžit, respektive zkusit si vštípit do hlavy, zásady zdravovědy, část I. Děti dostali lístečky s problémy, od odřeniny až po otevřenou zlomenu, a měli za úkol najít řešení. Starší vlčata dostala řešení, které se nám pak pokusila prezentovat. Návrhy na jednotlivé řešení zdravotních problému nás napadaly jeden za druhým, ovšem ne všechny byly proveditelné. Abych to uvedl na pravou míru, proveditelné byly všechny, jen u některých by si to pacient nepřál. Těžko by jsme mu asi vysvětlovali, proč jsme mu při zlomení holení kosti amputovali obě nohy. Jelikož se ale jednalo o řízenou diskuzi, byly takovéto špatné nápady zamítány. Každé zranění bylo náležitě rozebráno a byl vysvětlen postup, jak co nejlépe zakročit. 

Jelikož nás čekal státní svátek, tedy den, kdy má stát svátek, rozhodli jsme se, že si něco řekneme o událostech, které předcházeli vyhlášení státního svátku na tento den - 17. Listopad.

Po tomto pro někoho nudném bodě následovaly už hry. Jednalo se u zdolávání hory Džomolangma (Mt. Everest), na kterou se pokoušeli naši horolezci vylézt. Každý hráč měl dva horolezce, které házel na předem připravené seskupení hor, kde horolezec v ideálním případě zapadl do údolí vedle nějaké hory. Dle umístění horolezce byly rozdávány, body, od jednoho do deseti. Hru nakonec vyhrál Svišť, kterému tímto gratulujeme za celý realizační tým naší expedice. Poté jsme chtěli vybít někde naší sílu, proto si Smajl vzal na starost uspořádání turnaje v páce. Mohlo by se zdát, že si tuto hru ušil na míru, neboť tento turnaj vyhrál, ale hra byla zvolena v demokratickém hlasování a on se ji chopil organizovat až poté. Tímto mu gratulujeme za pořádný biceps a vítězství v této fyzicky náročné hře. Po této hře byla schůzka rozpuštěna, neboť nás čas tlačil.

Schůzky se zúčastnily: Bobr, Svišť, medvěd, Ondatra, Bořek, Smajl, Decibel, Adam, Lvíče, Dery a Šikula.

Dobrodruhové v Africe aneb Sportovní den střediska již počtvrté dne 9.11.2013

Sobota 9.11.2013 byla již počtvrté vymezena netradičnímu sportování. Uspořádali jsme již 4. sportovní den střediska. Vlčata, světlušky, skauti a skautky, kteří přišli dopoledne do místní tělocvičny, se proměnili v dobrodruhy, kteří brázdili Afriku a plnili nejrůznější úkoly...pokračování

Schůzka dne 8.11.2013

Dne 8. 11. 2013 proběhla další schůzka oddílu vlčat. Tentokrát jsme si dali za úkol se i něčemu naučit. Prvních 20 minut jsme "obětovali" práci s mapou. Učili jsme se mapu zorientovat, ukázali si, k čemu nám pomůže buzola a jako třešničku na dortu byli starší vlčata zasvěceni do kapitoly "mapa a azimut". Během této vzdělávací dvacetiminutovky se potvrdili naše domněnky, že látku je třeba opakovat, pokud si ji chce člověk uchovat v hlavě.

Za odměnu se šlo na rybníky aby jsme zjistili, že někdo zcizil všechny kaštany (možná je už na ně pozdě, možná se neurodilo,...). První hra tedy byla velmi náročná, neboť vítězem byl ten, kdo najde jako první kaštan (ten byl nalezen pod třetím stromem). Poté jsme se přesunuli k altánku, kde jsme vybrali další hru. Čekala nás totiž šišková válka. Bohužel, hra nebyla domyšlena do detailu, a proto se poté stalo, že se zvrhla na další, pro někoho nepříjemnou hru, "sejmi Šikulu". Tuto hru ovšem nebudu komentovat, protože se mi vůbec nelíbila, naopak mně přišla drastická a taky s ní mám hodně pohmožděných míst na těle. Poté, co byla odhozena poslední šiška jsme se domluvili, že si zahrajeme klasickou hru "na schovávanou". Pa asi třech nevydařených pokusech jsme se rozhodli, že konečně sjednotíme pravidla. Poté se u pikoly vystřídal Ondatra a Damodar. Jelikož nás už čas tlačil, vydali jsme se cestou k orlovně, kde jsme tuto schůzku ukončili.

Závěrem je třeba konstatovat, že na schůzky by se nemělo chodit ve školním oblečení! Každá schůzka sice neprobíhá v lese, ovšem může se stát, že se do lesa dostaneme a v tom případě nese školní oblečení následky za naše neuvážené jednání. Následky tedy může zmírnit tím, že se oblečeme tak, aby v případě, že se zamažeme od blata, nám to moc nevadilo.

Schůzky se zúčastnili: Vilda, Medvěd, Svišť, Netopýr, Tom, Bobr, Damodar, Ondatra, Adam a Šikula.

Výprava za válečným srdcem 1.-.2.11.2013

Nalezením zašifrované nouzové zprávy začala další oddílovka vlčat. Pilot amerického bombardéru ji sepsal jen pár okamžiků před tím, než se zřítil na zem. Tímto dopisem jsme se přesunuli do 29. srpna roku 1944, kdy z Itálie vzlétly letouny 15. americké letecké armády, jejichž cílem byl závod v Ostravě vyrábějící tanky. Za dlouhého letu však byly letouny napadeny německými stíhačkami a jedno z letadel dopadlo poblíž nedalekého Šanova…pokračování

Schůzka dne 25.10.2013

Bohužel se z této schůzky nedochoval zápis z důvodu nechtěného odstranění...Ale je dost možné, že jsme hráli hru "Parlament" =).

Schůzka dne 18.10.2013

Dne 18. 10. 2013 proběhla ve skautském sále další schůzka oddílu vlčat. Tentokrát jsme se rozhodli, že tato akce bude zaměřena hlavně pro děti, a to formou her a zábavných aktivit. Schůzku jsme začali klasicky, přivítáním a malým nástupem. Hned na úvod jsme se pokoušeli dát dohromady přezdívky pro nové členy oddílu. Z navrhovaných přezdívek Myšák, Malý vlk a Čočkin jsme se společně dopracovali až k přezdívkám Itchy, Scratchy a Decibel. Po této zábavné aktivitce jsme zahráli hru "Sultán se ptá", kterou hodnotíme 65%. Nyní takový malý exkurz do historie.

Jsme ve středověku, každá hráč (dva) má u sebe dvě lžíce, jednu jako meč a v druhé nese bramboru ("zemák"). Cílem hráče je bojovat za vlast, čest a svobodu tím, že soupeři shodí mečem bramboru se lžíce. Tyto souboje nižší šlechty (neměli na koně) nás velmi bavily, proto jim udělujeme v našem hodnocení 90%. Tato hra se bude ještě určitě hrát.

Ocitáme se na bitevním poli 2. světové války. Jsme rota vlčat a máme za úkol držet pozice za každou cenu. Každý z nás má na bitevním poli (stůl) rozmístěny 3 vojáčky (vršky od fixek). Náš cíl je jednoduchý, přežít. Na druhé straně netrpělivě vyhlíží jeden německý voják s dělem ráže 88 milimetrů. Má posledních 10 nábojů. Jeho cílem je vyřadit co nejvíc bojeschopných vojáků roty vlčat tím, že je trefí projektilem ze svého děla (míček na stolní tenis). Vítězem hry je ten, kdo "sundá" co nejvíc nepřátel z roty vlčat. Tuto hru hodnotím 95%, poprvé ji vyhrál Smajl, který zabil 16 nepřátel.

Schůzky se účastnili tito členové: Smajl, Tom, Bobr, Itchy, Scratchy, Decibel, George, Lvíče, Ondatra. Vedoucí byli opět Dery s Š§kulou.

Schůzka dne 11.10.2013

V pátek 11.10. 2013 proběhla ve skautském sále další schůzka 4. smečky vlčat. Sraz byl jako vždy (poprvé) v 15:00. Jednalo se o první běžnou schůzku, tedy s přesně daným termínem a s obsahovou náplní schválenou na oddílové radě dne 5.10. 2013 v 19:30.

Schůzky se účastnil menší počet dětí než minule, neboť někteří z nás byli nemocní a jiní zase se nemohli zúčastnit. Po krátkém přivítání jsme si řekli pokřiky a zjistili jsme, že velké prázdniny dokáží dětem tyto pokřiky z hlaviček vytěsnit - budeme muset na tom ještě zapracovat. Dále byl představen náš celoroční cíl, ke kterému se vedení zavázalo. Jedná se totiž o plnění odborek a vlčků. Oddíl jsme rozdělili na dva tábory, starší a mladší, kde se každá skupina bude snažit plnit buď vlčky nebo odborky. Samozřejmě mladší mají vlčky, starší odborky (věkově jsou to (skoro) už skauti, tak proč je nepostavit před těžší výzvu). 

Tímto plním svůj slib a dávám odkaz na odborky v pdf verzi, kde by jste si měli vybrat odborku do další schůzky. (platí pro Smajla, Toma a Lvíče)

Po teoretických 40 minutách jsme se konečně dostali k očekávaným hrám. První hra byla ve stylu CS (counter strike 1.6), kde si každý terorista zvolil jeden předmět - bombu, tu poté umístil do velkého sálu. Policisté se poté snažili bomby vypátrat a zneškodnit. Další hra byly stará známá "kyselá" s citronem, kdy se tipuje, kdo ho má vložen v ústech (viz foto). Na konec následovala "nesplnitelná hra", kterou se nám nepodařilo splnit. Vypadala velmi jednoduše, ovšem zdání někdy klame. Dotyčný měl stát na jedné noze, druhou si musel chytnout opačnou rukou za zády (pravá ruka drží levou nohu) a pak si dřepnout a bez doteku země uchopit svými zuby kus papíru složeného do tvaru klasické sedlové střechy, jenž byl položen na podlaze. To se nikomu nepovedlo, i když bylo hodně náznaků či jiných "skorodobrých pokusů", které však k vytouženému cíli nevedly.

Schůzky se zúčastnily tyto osoby: Ondatra, Bobr, Tom, Netopýr, Lvíče, Šimi, Svišť, Smajl a Vilda. Schůzku vedl Dery a Š§kula.

Schůzka dne 4.10.2013

Dne 4.10.2013 proběhla v skautském sále první společná schůzka 4. smečky vlčat. Schůzka byla zahajovací, tedy hlavním úkolem bylo se domluvit na termínu řádných schůzek. V prvních 15 minutách zmatku a chaosu nakonec zvítězil řád a většinovým hlasováním byl zvolen jako den "D" každý pátek od 15:00 (tři odpoledne). Po tomto vítězství jsme přešli na blok her, který začal seznamovacím "bangem". Ten se pro velký zájem opakoval 3x. Dále pak následovala další hra, kde bylo cílem udržet míček ve vzduchu co nejdéle. Poté nás někteří členové opustili, neboť se účastnily mše svaté. Poté jsme se se zbytkem vrátili do klubovny, kde jsme hráli hru na komáry. Nakonec přišel i Rafan, který schůzku po poslední hře ukončil .

Účastnili se: Bořek, Bobr, Tom, Rajče, George, Ondatra, Smajl, Vilém, Šimi, Svišť, Medvěd, Cyklista, Lvíče, Petr, Dery, Š§kula a Rafan.